Płyty elewacyjne kompozytowe

Płyty elewacyjne kompozytowe – to jeden z materiałów, z jakiego wykonujemy elewacje. Płyty kompozytowe są niezwykle trwałe i wytrzymałe – wykonane z aluminium. Dzięki temu są elastyczne, sprężyste oraz przy niezwykłej lekkości bardzo mocne. Wybierając rodzaj elewacji budynku, warto zatroszczyć się o to, by materiały użyte przy jej montażu były nie tylko estetyczne, lecz także “nie do zdarcia” – właśnie takie jak płyty kompozytowe. Materiał, który wybierzemy na wykonanie elewacji powinien być odporny na deszcz, śnieg, wilgoć, promieniowanie UV oraz zmienne temperatury. Dzięki temu unikną Państwo dodatkowych kosztów związanych z wymianą profili fasadowych.

Płyty kompozytowe zewnętrzne

Płyty kompozytowe zewnętrzne, aluminiowe to materiał wyróżniający się precyzyjną płaskością, różnorodną powierzchnią i kolorystyką, a także plastycznością, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Płyty kompozytowe wykonane są z rdzeni o różnych grubościach i wymiarach. W zależności od potrzeb i rodzaju budynku, na którym będzie wykonywana elewacja właśnie z tego materiału, doradzimy jaką grubość i typ paneli wybrać. w tej kwestii mogą Państwo liczyć na naszą pomoc i wsparcie.

Typy płyt kompozytowych elewacyjnych

Płyty kompozytowe zewnętrzne stosowane jako materiał elewacyjny składa się z dwóch warstw aluminium oraz rdzenia.

W zależności od pożądanej klasy palności panele występują w trzech typach:

 • PE – z palnym rdzeniem polietylenowym o niskiej gęstości. Ten rodzaj nie jest stosowany w budownictwie, ze względu za stopień palności. Najczęściej ten typ wykorzystywany jest w tworzeniu powierzchni reklamowych.
 • FR – z rdzeniem polietylenowym o podwyższonej klasie palności. Jak najbardziej wykorzystujemy go w wykonywaniu elewacji.
 • A2 – z rdzeniem ceramicznym, niepalnym.

Kolorystyka paneli kompozytowych

Kolory płyt kompozytowych mogą Państwo wybrać z dostępnych palet barw proponowanych przez wybranych producentów. Podczas tworzenia projektu wybierają Państwo kolor, który najbardziej pasuje do charakteru i rodzaju budynku.

Poniżej przedstawiamy podstawowe rodzaje barw i kolorów, jednego z naszych producentów:
– metaliczne
– zwykłe
– strukturalne
– matowe

W zależności od preferencji płyty elewacyjne mogą być również perforowane.

Zastosowanie płyt kompozytowych

Płyty kompozytowe zewnętrzne stosuje się najczęściej na:

 • elewacje budynków mieszkalnych
 • elewacje budynków użyteczności publicznej (banki, szpitale, szkoły)
 • elewacje budynków biurowych, handlowych
 • centra handlowe i rekreacyjne
 • obudowy systemów oświetlenia

Płyty kompozytowe elewacyjne cena

Cena płyt kompozytowych na wykonanie elewacji jest bardzo zróżnicowana i zależna od kilku czynników:

 • od powierzchni budynku, na którym będzie wykonywana elewacja
 • od rodzaju płyt kompozytowych (grubość, typ)
 • od wybranego koloru, czy struktury płyt
 • od stopnia trudności zleconego projektu elewacji

W celu ustalenia kosztów realizacji elewacji z płyt kompozytowych zapraszamy do kontaktu.

Elewacyjne płyty kompozytowe

Elewacyjne płyty kompozytowe to jeden z materiałów, z jakich wykonujemy elewacje budynków dla Państwa. Od dawna znajdują one zastosowanie jako element konstrukcyjny projektu elewacji budynków. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i preferencjom Klientów, specjalizujemy się w ich wykonywaniu. Popularność tych rozwiązań wynika z ich szczególnych właściwości, jakimi są: estetyczny wygląd, odporność na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz łatwość montażu. Sama w sobie, elewacja kompozytowa stanowi dekorację budynku, dzięki niewidocznym elementom mocującym.

Jeżeli są Państwo zainteresowani takim rodzajem elewacji lub mają Państwo dylemat, jaki materiał wybrać, prosimy o kontakt.

Nasze realizacje elewacji